Přijde vám, že jsou dnes všechny 911 stříbrné nebo bílé ve čtyřkolce s automatem a že už lidé nemají vůbec cit pro individualizaci a originalitu? Není tomu tak. I když se třeba z volby klasické zadokolky s manuálem stala opravdu jen okrajová záležitost pro fajnšmekry (a na cenách ojetých 911 v této konfiguraci je to vidět), zákazníci Porsche si pořád nechávají auta specifikovat podle vlastního přání. A tak jen výjimečně narazíte na dvě identické 911.

Porsche během loňského roku vyrobilo přes 35 000 nových 911, ale jak potvrdil manažer továrny Porsche v Zuffenhausenu Christian Friedl, míra individualizace dosahuje takové úrovně, že více než dvě identické 911 značka každý rok vyrobí jen výjimečně. Je to dáno především obrovským množstvím příplatků a doplňků, které lze objednat. Tím se nové 911 od těch předešlých přeci jen výrazně liší.

Porsche 911 Speedster oslavuje 70 let výroby sportovních aut

Porsche postupně možnosti individualizace nových modelů rozšiřuje a dokonce umožňuje tvorbu exkluzivních doplňků přímo na míru, které v oficiálním katalogu a ceníku nenajdete. Jedná se ale o velmi exkluzivní program jen pro úzký okruh klientů. A samozřejmě se na taková auta déle čeká.

Tento trend začala generace 996 s několika typy sedadel, čalounění a výbav. U generace 997 se katalog příplatků dále rozšířil i o položky jako adaptivní podvozek PASM a navázaný paket Sport Chrono. Tím se ten rozptyl mezi běžnou verzí a plně vybavenou začal zvětšovat.

Dobré zprávy z Porsche: 911 si nadále ponechá klasický motor

Porsche postupem času zavedlo mimo standardní barvy také individuální lakování dle specifického přání zákazníka. A podle informací z automobilky se vůbec nejedná o ojedinělou volbu. Lidé zkrátka chtějí mít svá auta exkluzivní, když už se jedná o demonstraci osobního ekonomického úspěchu.

Na rozdíl od masových výrobců konzumních aut, kteří zásobují firemní flotily a prodejce operativních leasingů, jsou sportovní modely Porsche přeci jen spíše hračky, které se tvoří podle naprosto specifického přání zákazníka. Nejedná se o auta, která by se vyráběla v tisícikusových identických sériích na sklad.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here