Porsche rozeslalo zákazníkům informační e-maily, ve kterých připomíná, že přípravy sériové výroby prvního plně elektrického Porsche jdou podle plánu. Model Taycan se v produkční podobě představí ještě letos a nyní značka poslala lidem, kteří si ho již objednali, dvě nové skici. Sice stále vycházejí z konceptu Porsche Mission E, ale naznačují sériovou podobu elektrického Taycanu.

V e-mailu zákazníkům Porsche doslova píše: „Dokončovací práce na montážní lince v Zuffenhausenu jdou do cílové rovinky a budování dobíjecí infrastruktury po celém světě pokračuje velkým tempem. Hlavní historické výrobní centrum je připravováno na automobilovou výrobu budoucnosti, zatímco okolní svět se chystá na nový standard v rychlosti nabíjení – typický pro Porsche, nejlepší ve třídě.“

Jen připomeneme, že Porsche Taycan má nabídnout výkon až 600 koní a zrychlení 0-100 km/h za 3,5 sekundy. Prodávat se bude několik verzí lišících se podle výkonu a kapacity akumulátoru, tedy i dojezdu. Zajímavé je, že nejvýkonnější verze Taycanu ponese označení Turbo, ačkoli samozřejmě žádné přeplňování mít nebude.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here