Video: Top Gear, The Stig a Porsche Taycan Turbo S

0
42

Pokud pravidelně sledujete britský pořad Top Gear, určitě jste zaznamenali, že v poslední epizodě 28. série testovali redaktoři nové elektrické Porsche Taycan ve vrcholné verzi Turbo S. Ponechme teď stranou, že se jedná jen o marketingové označení, neboť v tomhle autě samozřejmě žádná turba nejsou.

Výsledný čas 1:17,6 je zatraceně dobrý (když vezmeme v úvahu, že Taycan Turbo S váží s řidičem a bateriemi zhruba 2,4 tuny. Jen o pouhou desetinku je rychlejší Mercedes-AMG GT-R. Stejného času dosáhl Koenigsegg CCX s upravenou aerodynamikou (určitě si pamatujete, jak verze bez zadního křídla skončila v kotrmelcích a pneumatikách. Bez zajímavosti jistě není, že Bugatti Veyron 16.4 potřebovalo k objetí okruhu čas 1:18,3.

Porsche Taycan Turbo S je také vůbec nejrychlejší čtyřdveřový sedan na trati Top Gearu. Další je až Alfa Romeo Giulia QV s časem 1:21,4, BMW M3 je o další dvě desetinky pomalejší. Každopádně se podívejte na přiložené video. Taycan je opravdu zatraceně rychlý. Pro srovnání: Tesla Model 3 AWD ve výkonnější verzi zaostává za Taycanem o skoro čtyři sekundy. A to je na trati Top Gearu celá věčnost.

Porška
Porška