Video: Porsche v Goodwoodu odhalilo novou závodní 911 RSR GTE

100
775
  • 911 GTE RSR má stále plochý atmosférický šestiválec

  • Motor má objem 4,2 l a výkon 515 koní

Porsche na Festivalu rychlosti v Goodwoodu představilo novou generaci závodního speciálu 911 RSR GTE, který uvidíme ve všech významných motoristických soutěžích a především v šampionátu FIA WEC a závodech jako 24 h Daytona a 24 h Le Mans. Porsche nasadí novou 911 RSR GTE v kategoriích GTE Pro a GTE Am a také v americké GTLM.

Technicky navazuje nový model na předchozí provedení a na rozdíl od silničních 911 má motor přesunutý před zadní nápravu, takže je technicky vzato uprostřed. Pravidla tuto úpravu ale umožňují. I když se na první pohled vůz moc neliší, podle Porsche je 95 % všech komponent nových a převzata byla vlastně jen přední světla a sedačka řidiče. Přepracování výfukového systému pak umožnilo efektivnější proudění vzduchu kolem zadního difuzoru a zlepšení aerodynamiky, tedy hlavně přítlaku.

Vozu zůstává atmosférický plochý šestiválec, má ale objem 4,2 litru. Výkon je 515 koní, ale ten může být omezen velikostí restriktoru kvůli pravidlům BoP (Balance of Performance, aby se zajistila vyrovnanost startovního pole s různými vozy odlišné konstrukce). Stejně tak může vůz dostat i dodatečné závaží k základní hmotnosti 1245 kg. Převodovka je šestistupňová sekvenční.

V přiložené galerii se můžete podívat na fotografie vozu z představení v Goodwoodu a z testování. Přikládáme také video z oficiálního odhalení v Goodwoodu.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here