Video: Porsche testuje Cayman GT4 Clubsport před předáním zákazníkům

Porsche bude prodávat dvě verze závodního Caymanu GT4 Clubsport. Provedení „Trackday“ pro přiležitostné jezdce a verzi „Competition“ pro závodníky.

112
696

Pokud jste si objednali závodní Porsche Cayman GT4 Clubsport, dost možná se právě díváte na své auto. První série zakázkových závodních aut vyrazila na závěřečné oveřování do provozu a hlavně na okruh. Ano, Porsche nově vyrobené závodní Caymany testuje na Nürburgringu.

Automobilka už sice závodní Cayman GT4 Clubsport představila, ale v akci jsme ho ještě vidět nemohli. Připomeňme tak, že novinku pohání atmosférický plochý šestiválec 3,8 l o výkonu 425 koní. Standardem je šestistupňová dvouspojková převodovka PDK a samosvor na zadní nápravě, s manuálem tento závodní Cayman nebude.

Zajímavé je, že přední náprava Caymanu GT4 Clubsport pochází z většího modelu 911 GT3 Cup. Brzdy jsou standardní ocelové s kotouči o průměru 380 milimetrů vpředu i vzadu. Celé auto váží jen 1320 kilogramů a jeho sériová výbava zahrnuje bezpečnostní rám přivařený ke skeletu karoserie, závodní skořepinové sedadlo a šestibodové bezpečnostní pásy.

Porsche bude prodávat dvě verze závodního Caymanu GT4 Clubsport. Provedení „Trackday“ je určené pro soukromníky, kteří ho chtějí spíše jen jako hračku na víkendy. Má nádrž na 80 litrů a stojí 134 000 eur bez daně. Druhou možností je profesionální verze „Competition“, která už je určena pro závody. Má nádrž na 115 litrů, pneumatický zvedák pro usnadnění zastávek v boxech, nastavitelný podvozek a také rozdělení brzdné síly mezi nápravy. Toto provedení stojí 157 000 eur bez daně.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here