foto: auto.porsche.cz

I 41. ročník tenisového turnaje Porsche Tennis Grand Prix přiláká do Stuttgartu světovou tenisovou elitu. Již nyní se na tradiční tenisový turnaj, který se uskuteční ve dnech 21. až 30. dubna 2018 v Porsche Aréně, přihlásilo pět hráček z aktuální první desítky světového žebříčku, včetně jedničky Simony Halepové (Rumunsko) a druhé nejlepší hráčky Garbiny Muguruzaové (Španělsko). Simona Halepová odehrála v roce 2017 nejlepší sezonu ve své dosavadní kariéře. Stala se vítězkou žebříčku „Porsche Race to Singapore“, oficiální kvalifikace na Turnaj mistryň, a zvítězila na turnaji v Madridu. Na French Open v Paříži se dostala až do finále. Garbine Muguruzaová získala ve Wimbledonu svůj druhý grandslamový titul po French Open 2016.

Dalšími hráčkami z Top 10 světového žebříčku, které budou v roce 2018 v Porsche Areně podávat, jsou Karolína Plíšková (Česká republika/4. místo), vítězka French Open Jelena Ostapenková (Lotyšsko/7) a Caroline Garciaová (Francie/8). Na kurtech se ukáže také další grandslamová vítězka Sloane Stephensová (USA), která triumfovala na US Open. Fanoušci tenisu se mohou těšit také na „superstar“ Mariu Šarapovovou, která na turnaji Porsche Tennis Grand Prix zvítězila třikrát v řadě v letech 2012 až 2014 a na jubilejním ročníku 2017 vzbudila celosvětovou pozornost svým návratem do profesionálního okruhu tenisových turnajů po více než roční přestávce. Chybět nebude ani Angelique Kerberová, stuttgartská vítězka ročníků 2015 a 2016.

Nelze vyloučit ani opakování senzačního finále ve Stuttgartu z roku 2017. Francouzska Kristina Mladenovicová, aktuálně 11. nejlepší hráčka na světě, se již na turnaj přihlásila. A vítězka Laura Siegemundová věří, že bude po své dlouhé pauze kvůli zranění opět schopna nastoupit před domácím publikem v nejlepší formě.

„I v roce po našem velkém jubileu nabídneme našim divákům startovní pole světové grandslamové úrovně,“ říká ředitel turnaje Markus Günthardt. „Skutečnost, že se tak mnoho hráček vrcholné úrovně opět rozhodlo pro Porsche Tennis Grand Prix, ukazuje, že je naše celková nabídka velmi atraktivní. Hráčky, které u nás již hrály, se stále znovu rády vracejí. Mimořádnou radost mám z toho, že se i letos zúčastní Maria Šarapovová a Angelique Kerberová, které jsou miláčky publika a které se v uplynulých letech významně podílely na utváření charakteru tenisových turnajů Porsche Tennis Grand Prix.“

zdroj a foto: auto.porsche.cz

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here