foto: auto.porsche.cz

Řídící jednotky, brzdový systém, airbagy… Svolávací akce jsou poměrně běžné ve světě aut a obvykle jde o některý z výše uvedených důvodů. Ovšem výjimky jsou a záminka, jak dostat vůz do servisu, může být někdy odlišná, a poměrně netradiční. Porsche zahajuje svolávací akci, která se týká „vaku na lyže“, dodávaného jako příslušenství. Výrobce sportovních vozů svolává do servisů na celém světě ke kontrole 1738 vozidel typu Macan a Cayenne, která byla tímto příslušenstvím vybavena před prvním předáním vozidla zákazníkovi.

Z uvedeného počtu je 568 vozidel v Německu. Předmětem kontroly jsou upevňovací popruhy vaku na lyže, jejichž švy postrádají požadovanou odolnost. Při vysokém zatížení existuje riziko přetržení popruhu a následného pohybu nezajištěného vaku. Vak na lyže bude v servisu zkontrolován a případně vyměněn.

Tato svolávací akce je preventivním opatřením. Porsche zve k preventivní kontrole do servisu také zákazníky, kteří si toto příslušenství pořídili dodatečně. Dotčeny jsou vaky na lyže, vyrobené v období od ledna 2017 do února 2018. Prohlídka v servisu je v rámci svolávací akce bezplatná a vyžádá si přibližně půl hodiny.

zdroj a foto: auto.porsche.cz

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here