Plno klasických vozů Porsche je ještě v provozu a majitelé je často používají i denně. Jak jsme si ale poměrně rychle zvykli na užitečné funkce moderních infotainmentů současných aut, dost jejich absence v klasických autech jejich každodenní provoz omezuje.

Můžeme sice diskutovat, jak moc nutně někdo potřebuje v klasické 911 dotykový displej a navigaci, ale Porsche si asi dobře spočítalo, že poptávka po modernizaci je. Navíc lidé svá starší auta různě bastlí, aby si dodělali aspoň USB nabíječku. Nyní tak značka nabízí pro majitele klasických aut až po model 911 (996) a Boxster (986) vestavěné originální rádio s moderními funkcemi.

V nabídce jsou dva systémy. Základní PCCM dle standardnu 1-DIN pasuje do všech klasických 911 a dalších starších modelů. Má 3,5″ dotykový displej, funkci Apple CarPlay, Bluetooth, konektory AUX a USB a také slot na SD karty. Samozřejmostí je navigační systém. V originálním katalogu stojí 1440 eur.

Další možností je rozměrnější systém PCCM Plus, který pasuje do 911 (996) a prvního Boxsteru. Má všechny funkce jako ten menší, ale přidává rozměrnější 7″ displej. Stojí 1606 eur. Oba systémy zachovávají klasický design, takže zejména ten menší dle standardu 1-DIN nebude v klasických vozech působit nepatřičně.

Porška
Porška