foto: auto.porsche.cz

Společnost Porsche AG zvýšila v prvních devíti měsících roku 2017 svůj provozní hospodářský výsledek, výnosy z prodeje, počet dodaných vozidel i počet zaměstnanců. Její provozní zisk vzrostl o pět procent na 3,0 miliardy eur, výnosy z prodeje se zvýšily o čtyři procenta na 17,1 miliardy eur. Ziskovost činí 17,6 procenta. Počet dodaných vozidel v prvních třech čtvrtletích 2017 vzrostl o čtyři procenta na 185 898 vozidel. Počet zaměstnanců se zvýšil o osm procent na 29 284.

„Naši vysokou rentabilitu důsledně využíváme k rozvíjení oblasti elektrické mobility a vývoji nových technologií,“ řekl Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG. „Nové závodní varianty modelu 911 a nové modely Panamera a Cayenne se těší velké oblibě. Registrujeme také velký zájem o techniku hybridního pohonu s možností vnějšího nabíjení. Proto jsme uvedli na trh nejvýkonnější vrcholné verze s hybridním pohonem v nových modelových řadách Panamera i Panamera Sport Turismo. V roce 2019 bude následovat první zcela elektrický sportovní vůz Porsche: Mission E,“ dodal Blume.

Lutz Meschke, zástupce předsedy představenstva a člen představenstva, zodpovědný za finance a IT, zdůraznil, že vysoké investice do elektrické mobility, ale i do digitalizace, představují pro výrobce sportovních vozů velkou výzvu. Porsche bude v nadcházejících pěti letech investovat výrazně více než tři miliardy eur do hybridních modelů s možností vnějšího nabíjení i do vozidel s výhradně elektrickým pohonem. V souvislosti s tím vytvoří v Zuffenhausenu 1200 nových pracovních míst. „To jsou investice do budoucnosti naší společnosti. Navzdory tomu se budeme i v budoucnosti držet našeho strategického cíle provozní ziskovosti ve výši minimálně 15 procent. Za tím účelem budeme pokračovat v optimalizaci zdravé struktury našich nákladů,“ řekl Meschke.

Blume a Meschke vycházejí z toho, že na konci aktuálního obchodního roku 2017 vykáže společnost provozní zisk mírně nad vysokou úrovní loňského roku. To samé platí pro počet dodaných vozidel a výnosy z prodeje.

zdroj a foto: auto.porsche.cz

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here