První elektromobil značky Porsche ponese jméno Taycan a jeho sériová výrobě se rozběhne v roce 2019. Od konceptu Mission-E z roku 2015 se bude podoba sériového vozu lišit jen minimálně. Přesné specifikace jsou ještě tajné, ale podle předběžných informací má elektrický systém pohonu nabízet výkon až 500 kW (680 k) a díky akumulátoru o kapacitě více než 100 kWh má elektrické Porsche urazit na jedno nabití přes 500 km.

Pomocí speciální rychlonabíječky se pak má na 80 % kapacity nabít akumulátor už za 15 minut, z běžné zásuvky by plné nabití trvalo skoro 30 hodin. Porsche slibuje zrychlení 0-100 km/h za 3,5 s, akceleraci z klidu na 200 km/h za 12 sekund a rychlost bude omezena na 250 km/h. Bude to vůbec první Porsche s omezovačem rychlosti.

Další zajímavostí plně elektrického Porsche Taycan je připravenost na částečně autonomní jízdu. Stejně jako u ostatních modelů bude Porsche nabízet několik verzí odlišených kapacitou akumulátoru a výkonem elektrické soustavy. Malou kuriozitou je skutečnost, že vrcholná verze Porsche Taycan se má jmenovat Turbo, ačkoli zde samozřejmě žádné přeplňování není. Zájem ale o Taycan určitě je. Porsche tvrdí, že už má prvních 20 000 aut prodaných.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here