Na autosalonu ve Frankfurtu se představí elektromobil Porsche Taycan v sériové podobě. Ačkoli se vnější vzhled vozu stále ještě ukrývá pod mírným maskováním, příliš velký odklon od konceptů, studií a především designového jazyka Porsche čekat nemůžeme. Stále jsme ale ještě neviděli ani náznak interiéru.

Porsche se podařilo testovací prototypy velmi dobře maskovat, takže špionážní fotografové vždycky vyfotili jen krycí látku. Mohli jsme tak pouze spekulovat. Automobilky pak při návrhu interiérů elektromobilů často doslova ulétnou směrem k opřehnané designové originalitě, která koliduje s uživatelskou příjemností a funkčností.

Elektrické Porsche Taycan: Už víme vše podstatné

Porsche se naštěstí drželo při zemi a interiér nového Taycanu vypadá naprosto normálně, jako by ho značka vzala z Panamery či nové 911. Asi nejzásadnější změnou je panoramatický displej místo klasických budíků, ale to je jen decentní prvek, který poměrně dobře zapadá do současného stylu interiérů Porsche. Novinkou je pak dodatečný displej před spolujezdcem. Jinak to uvnitř dost připomíná právě novou 911. Předpokládáme, že ergonomie bude podle tradice výborná.

No a jak se líbí interiér nového Porsche Taycan vám? Mělo se Porsche více odvázat? Nebo je naopak konzervativní přístup lepší? Napište nám do komentářů svůj názor.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here