• Můžete si vybrat ze dvou typů baterií

  • Ta základní stačí na tabulkový dojezd 407 km

  • Cena startuje zhruba u 2,7 milionu korun

Porsche doplňuje modelovou řadu elektromobilu Taycan o další verzi. V nabídce se objevuje slabší a levnější provedení 4S, které má přeci jen vyšší šanci oslovit širší klientelu než čtyřmilionový Taycan Turbo S. Technicky se ale zas tak zásadně neliší a můžete mít dokonce výkonnější akumulátor právě z Taycanu Turbo. Ale popořadě.

Stejně jako silnější provedení Turbo používá i Taycan 4S dva synchronní elektromotory s permanentními magnety a v základním provedení má výkon hezkých 530 koní a na 100 km/h akceleruje za rovné čtyři sekundy. Dojezd na plné nabití 79,2kWh akumulátoru s jednodeskovou konstrukcí je 407 km a nejvyšší rychlost je 250 km/h.

5 projektů a prototypů Porsche, které se nedostaly do výroby

Silnější verze Taycanu 4S s příplatkovou dvoudeskovou baterií Performance Plus má výkon 571 koní, ale nejvyšší rychlost nebo zrychlení se neliší. Baterie má ale kapacitu 93,4 kWh a tabulkový dojezd činí až 463 km. Baterii Performance Plus můžete také nabíjet vyšším výkonem, až 270 kW. Základní provedení zvládne rychlonabíjení maximálně 225 kW. I to ale s přehledem přesahuje možnosti většiny dostupných rychlonabíječek.

Ačkoli má Taycan 4S o trochu osekanovou výbavu, menší kola a standardní brzdy, chudý rozhodně nebude. Adaptivní vzduchový podvozek s elektronicky řízenými tlumiči dostanete tak jako tak. Německá cena Taycanu 4S začíná na částce 105 607 eur, což je zhruba 2,7 milionu korun. Objednávat ho lze již nyní a první kusy by měly k zákazníkům dorazit v lednu 2020. Očekává se ještě několik dalších verzí Taycanu s nižší cenovkou.

Porška
Porška