auto.porsche.cz

Společnost Porsche představila v Šanghaji nový model Macan. Od roku 2014 velmi úspěšné kompaktní SUV bylo rozsáhle modernizováno v oblastech designu, komfortu, konektivity a jízdní dynamiky. Macan tak zůstává sportovním etalonem ve svém segmentu. Nový Macan přebírá styl s DNA designu značky Porsche, kterou ztělesňuje mimo jiné výrazně trojrozměrně navržený pás zadních svítilen LED. Technika LED se bude dodávat sériově také pro přední světlomety. Nejnápadnějšími novinkami v interiéru jsou jedenáctipalcový dotykový displej nového systému Porsche Communication Management (PCM), nově uspořádané a tvarované výdechy ventilační soustavy a sportovní volant GT, známý z modelu 911. PCM poskytuje přístup k novým digitálním funkcím, mezi něž patří inteligentní hlasové ovládání a sériově dodávaný navigační systém s připojením k internetu. Nabídku prvků komfortní výbavy rozšíří mimo jiné asistent pro jízdu v dopravní koloně, ionizátor vzduchu a vyhřívané sklo čelního okna.

Nový Macan má ještě sportovnější a modernější vzhled díky cíleným opatřením v oblasti vnějšího designu. V mnoha detailech se zrcadlí DNA ikonického sportovního vozu 911 a technického průkopníka 918 Spyder. Zásadní roli přitom hraje osvětlení. Nový Macan je sériově vybaven předními světlomety s technikou LED. Velmi kvalitní osvětlovací systém s trojrozměrnými moduly lze na přání dále optimalizovat. Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) adaptivně mění rozložení světla. Příď modelu Macan byla detailně přepracována a nyní působí ještě širším dojmem. Ve velkém rozsahu nově navržená záď vychází z čistého designu předchůdce a nyní ji jako charakteristický stylistický prvek značky Porsche doplňuje třídílný, trojrozměrně tvarovaný pás svítilen LED. Identitu značky kromě toho odrážejí také brzdové svítilny v čtyřbodovém designu.

V interiéru nového modelu Macan navazuje symbolické spojení s modelem 911 na přání dodávaný sportovní volant GT. Novinkou v modelu Macan je také volič jízdních režimů, integrovaný do volantu, včetně tlačítka Sport Response Button, jež je součástí na přání dodávaného paketu Sport Chrono. Porsche rozšíří seznam prvků komfortní výbavy na přání mimo jiné o vyhřívané sklo čelního okna a ionizátor vzduchu, který vylepšuje kvalitu vzduchu v interiéru. Díky novým barvám karoserie, jako jsou odstíny „modrá Miami“, „metalický lak zelená Mamba“, „metalický lak stříbrná Dolomit“ a „Křída“, a novým prvkům vnitřní výbavy si mohou zákazníci model Macan individualizovat v ještě větším rozsahu než dosud.

Porsche v rámci modernizace rozšiřuje také nabídku asistenčních systémů pro model Macan. Například nový asistent pro jízdu v dopravní koloně včetně adaptivního tempomatu umožňuje komfortnější a klidnější jízdu rychlostí až 60 km/h. Systém částečně automatizované jízdy dokáže nejen zrychlovat a brzdit, ale v zácpě nebo v popojíždějící dopravě podporuje řidiče také při řízení.

Macan nabízí díky novému systému Porsche Communication Management (PCM) rozsáhlou konektivitu a četné digitální funkce. Nad středovou konzolou, šikmo skloněnou v typickém stylu Porsche, je do nově uspořádané přístrojové desky harmonicky začleněn dotykový displej Full HD, jehož úhlopříčka byla zvětšena z dosavadních 7,2 na 10,9 palce. Uživatelskou plochu informačního a zábavního systému lze stejně jako u modelů Panamera a Cayenne individuálně uspořádat prostřednictvím předem definovaných dlaždic. Výdechy ventilační soustavy byly nově navrženy a nyní jsou umístěny pod centrálním displejem.

Všechny vozy Macan jsou sériově vybaveny modulem Connect Plus, který zajišťuje kompletní síťové propojení. Tato úroveň konektivity umožňuje realizaci řady inovativních digitálních funkcí a služeb, jako je například inteligentní hlasové ovládání Voice Pilot a dopravní zpravodajství v reálném čase, jež je součástí rovněž sériově dodávaného navigačního systému s připojením k internetu. Hlavní roli přitom hraje mimo jiné připojení ke „cloudu Here“ s velmi aktuálními daty o dopravě, pocházejícími přímo od účastníků silničního provozu. Nová aplikace Offroad Precision App umožňuje zdokumentovat a analyzovat zážitky z terénní jízdy s vozem Macan.

Nový Macan umocňuje své výjimečné postavení sportovního vozu v segmentu kompaktních SUV optimalizovaným podvozkem. Zdokonalené nastavení zajišťuje ještě neutrálnější chování vozidla při zachování vysoké úrovně jízdní stability a vylepšení komfortu. Macan má i nadále na přední a zadní nápravě pneumatiky různé šířky, což je řešení, které je v segmentu SUV nekonvenční. Stejně jako u sportovních vozů Porsche tím lze pro jízdní dynamiku optimálně využívat výhody inteligentního pohonu všech kol Porsche Traction Management (PTM). Nově vyvinuté pneumatiky s vylepšenými provozními vlastnostmi umožňují ještě vyšší příčnou dynamiku, a přispívají tak k ještě většímu potěšení z jízdy. Možnosti individualizace vzhledu rozšiřují nová 20“ a 21“ kola.

Macan slaví úspěchy. Pro Porsche typické jízdní výkony na jakémkoli povrchu ve spojení s vysokou úrovní praktičnosti pro každodenní provoz – to je kombinace, která zákazníky přesvědčuje hned od samého začátku. Společnost Porsche dodala od roku 2014 více než 350 000 těchto vozů. Zejména v Číně, která je největším trhem, se tento model těší s více než 100 000 dodanými vozidly velké oblíbenosti. I proto Porsche nyní poprvé představuje své modernizované kompaktní SUV právě v Číně. V Šanghaji představený model bude nabízen výhradně na čínském trhu. Další modely a trhy budou následovat v průběhu letošního roku.

zdroj a foto: auto.porsche.cz

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here