I když se zatím pohybujeme ve fázi spekulací a neoficiálních zpráv, duchovního nástupce luxusního kupé Porsche 928 se přeci jen možná dočkáme. A podle všeho by se podobně koncipovaný model měl objevit příští rok na modifikované platformě MSB, kterou používá i model Panamera a kupé Bentley.

V rozhovoru pro britský Autocar šéf designu značky a autor původní Panamery Michael Mauer naznačil, že vlastně takovému autu nic v existenci nebrání a že je to vlastně jen na rozhodnutí vedení, zda dá autu zelenou. Jiné zdroje ale již potvrzují existenci prototypů a že Porsche definitivně schválilo tohle auto do výroby. V roce 2020 máme vidět předprodukční koncept a prodej se rozběhne snad už v roce 2021.

Právě díky společné platformě by mohlo mít dvoudveřové kupé mnohem jednodušší život z ochodního hlediska. Z Panamery si vypůjčí také techniku, především pak motory a převodovky. Přesto by dvoudveřové kupé, které je zamýšlené jako rival BMW řady 8 či Mercedesu S Coupé, mělo dostat zkrácenou verzi platformy. Bude tak kratší než čtyřdveřová Panamera.

Porsche sice chystá plně elektrický model Taycan, ale i tak se kupé založené na bázi Panamery dočka hybridní verze. Porsche je nucené snižovat průměrné korporátní emise a kvůli tomu by základní motorizací mohl být dvoulitrový čtyřválec. Na vrcholu ale stále bude osmiválec v přeplňované podobě a střed nabídky zastoupí dvě verze přeplňovaného šestiválce.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here