• Produkce omezena na 1948 kusů

  • V základu není ani klimatizace

  • S automatem tohle auto nebude

Když se představil koncept Porsche 911 Speedster, automobilka rovnou přiznala, že se dočkáme sériové verze. Slovíčko „sériové“ je ale poněkud přehnané, protože Porsche vyrobí pouze 1948 kusů pro celý svět. Pořád je to ale víc než 356 kusů Speedsteru generace 997. Svou premiéru teď produkční verze zažívá v rámci severoamerického autosalonu v Los Angeles a k zákazníkům by první kusy měly dorazit do konce letošního roku. Prodej bude oficiálně zahájen v květnu.

Nový Speedster, který má samozřejmě snížené čelní sklo a dočkal se několika technických zvláštností zejména v zadní části kolem skládací střechy, vychází ještě ze starší generace 991. Kombinuje vlastně karoserii cabrio s technikou z Porsche 911 GT3 RS. Má tedy stejný atmosférický šestiválec 4,0 l, výkon motoru s přepracovaným sáním a nezávislými škrtícími klapkami pro každý válec dosahuje na 510 koní a točivý moment na 470 Nm. Na 100 km/h akceleruje Speedster za necelé čtyři sekundy a rozjede se na 309 km/h.

Nové Porsche 911 poprvé naživo: Pěkné auto s jedním laciným detailem

Speedster se bude prodávat výhradně s šestistupňovým manuálem, který je o 4 kg lehčí než sedmistupňový manuál sériové 911 a o skoro 18 kg lehčí než dvouspojka PDK. Pohotovostní hmotnost Speedsteru je 1453 kg. V základu nedostanete klimatizaci a střecha se ovládá ručně, ovšem zase jsou v základní výbavě třeba lehké karbon-keramické brzdy PCCB.

Samozřejmostí jsou lehká 20″ kola s centrální maticí, lepivé pneumatiky a několik drobností v interiéru. Každý zákazník pak dostane k vozu speciální hodinky Porsche Design. Jak je obvyklé, cena ještě nebyla zveřejněna. A pokud by vám přeci jen bylo líto nemít v autě klimatizaci, tak nebojte. Porsche vám ji bez příplatku namontuje.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here