Nová generace Porsche 911 prozatím byla na evropském trhu dostupná výhradně s osmistupňovým automatem PDK. Nyní však Porsche omladilo 911 na další modelový rok a spolu s několika drobnými vylepšeními je tou hlavní změnou právě i manuál pro evropský trh. Jedná se o upravenou sedmistupňovou převodovkou, kterou měla 911 i v minulé generaci. Zájemci o manuál tak auto nemusí složitě objednávat z USA.

Podle očekávání je Porsche 911 s manuálem o něco pomalejší než verze s osmistupňovým automatem PDK. Na 100 km/h akceleruje za 4,2 s, rozjede se ale na hezkých 308 km/h, automat akceleruje trochu rychleji. Manuální převodovku lze „objednat bez příplatku“, takže z ní Porsche dělá vlastně dodatečný doplněk. Dříve to bylo obráceně, respektive se za automat připlácelo. Malým bonusem je, že verze s manuálem je o 35 kg lehčí než automatické provedení. Má hmotnost 1480 kg.

Spolu s manuální převodovkou dostane auto také paket Sport Chrono, samosvorný diferenciál, systém vektorování točivého momentu a dokonce i hlídání nejen tlaku v pneumatikách, ale také správné teploty pneumatik, což Porsche poprvé uvedlo ve vrcholné verzi 911 Turbo S.

Jinak manuál má podle očekávání systém automatických meziplynů při podřazování, i když Porsche tradičně umožňuje tyhle pomůcky vždy zcela vypnout, včetně kontroly trakce a stabilizace. Mezi dalšími novinkami je systém InnoDrive známý z modelů Cayenne, Panamera a Taycan, který dává data adaptivnímu tempomatu s předstihem až 3 km, aby byla jízda klidnější a plynulejší. To ale můžete mít jen u verze s PDK.

Naopak užitečný prvek Smartlift můžete mít na všechny 911, tedy i ty s manuálem, a jedná se o zařízení pro přizvedávání přídě až o 40 mm, aby auto lépe zvládalo příčné prahy a další zákeřnosti silnic. Systém můžete aktivovat ručně, ale také lze uložit místa do paměti stiskem tlačítka a auto pak vždycky v daném místě „čumák“ samočinně přizvedne. Porsche také nabízí nové barvy, nové kožené čalounění ve stylu klasické 930 Turbo a spoustu dalších drobností včetně vylepšeného ambientního osvětlení.

Porška
Porška