Porsche 718 GTS 4.0: Atmosférický motor a manuál slibují puristické zážitky

Tenhle čtyřlitrový šestiválec známe už z provedení GT4 a je dobře, že se podíval i do dalších verzí.

0
45
  • Šestiválec 4,0 l z provedení GT4 se podíval i do GTS

  • Koupíte ho jen s manuální převodovkou

  • Vylepšení se dočkal také infotainment

  • Cena začíná lehce nad dvěma miliony

Když jsme se prvně svezli s modely Porsche 718 Boxster a Cayman s přeplňovaným čtyřválcem, říkali jsme si, jak chce sakra Porsche stávající majitele přesvědčit, že tohle je ten správný motor. Tomu naprosto famóznímu a lineárnímu charakteru klasické atmosférické jednotky se umělý zvuk a špatně kontrolovatelný přísun výkonu malého čtyřválce s turbem nemohl rovnat. Jasně, pořád lepší něco než vůbec nic, ale nás čtyřválec v Boxsteru a Caymanu, aspoň po akustické stránce, zklamal.

Porsche ale poslouchá zákazníky a i když jsme tu před časem měli provedení GTS právě se silnější verzí čtyřválce, teď přichází další novinka. Porsche 718 GTS 4.0, která má zpátky klasický atmosférický šestiválec. A aby toho nebylo málo, v základu dostanete šestistupňovou manuální převodovku. No, tohle bude konečně pořádné svezení!

Porsche 911 přichází v základní verzi Carrera. Stále čekáme na manuál

Tenhle čtyřlitrový šestiválec známe už z provedení GT4 a je dobře, že se podíval i do dalších verzí. V provedení GTS 4.0 nabízí atmosférický motor výkon rovných 400 koní a Boxster i Cayman s ním zrychlí na stovku za 4,5 sekundy. Nejvyšší rychlost 293 km/h určitě nikoho nezklame.

V základu je také samosvorný diferenciál vzadu, nechybí ani adaptivní podvozek PASM či vektorování točivého momentu PTV. Ve standardní výbavě je rovněž systém Porsche Sport Chrono včetně palubní telemetrie pro sbírání dat z okruhové jízdy či pro měření zrychlení. Z verze GT4 byl dokonce převzat i výfukový systém.

Cayman GTS 4.0 přijde v Německu na 81 926 eur (přibližně 2 100 000 Kč) včetně daně, Boxster stojí od 83 949 eur. Připlatit si můžete za vylepšený infotainment s audio systémem a navigací a samozřejmě také půjde utrácet za spoustu individuálních doplňků, zakázkovou barvu, čalounění a podobně. V prodeji se Porsche 718 GTS 4.0 objeví v březnu.

Porška
Porška