Nové Porsche 911 Turbo se už prohání po Nordschleife. Bude mít přes 600 koní

Po vzoru ostatních vozů koncernu VW se pravděpodobně dočká elektricky poháněného kompresoru s ještě rychlejší reakcí, než jakou mají aktuální turba s proměnnou geometrií lopatek. Ale samo Porsche říká, že hybridní 911 přijde až s faceliftem nové generace, takže si ještě musíme tak tři roky počkat.

0
236
  • Výkon nové 911 Turbo zřejmě prvně překročí 600 koní

  • Možná bude mít mild-hybridní pohon s elektrickým kompresorem

  • Pojede přes 330 km/h a stovku pokoří za méně než tři sekundy

Ještě letos bychom se mohli dočkat představení vrcholné verze nové generace Porsche 911. Tradiční model Turbo už sice ve světle přeplňování základních variant ztratil něco ze svého lesku, ale Porsche si dá jistě záležet, aby i nové Turbo bylo opravdu Turbo s velkým T, tedy aby dynamicky nad základními verzemi Carrera a Carrera S dominovalo.

Špionážní video ze severní smyčky Nürburgringu ukazuje rozkročenou karoserii a poměrně rozměrné zadní křídlo. Turbo mělo vždycky propracovanější aerodynamiku a zdá se, že i nové provedení posune možnosti zase o kus dál. Adaptivní podvozek PASM a vektorování točivého momentu budou samozřejmostí a Porsche si určitě připraví nějakou další technickou zajímavost a konstrukční unikát.

Porsche Taycan oficiálně: 761 koní, dojezd 450 km a cena 3,9 milionu

Současné Turbo doluje z dvěma turby přeplňovaného šestiválce výkon 540 koní, verze Turbo S nabídne až 580 koní. Na 100 km/h zrychlí za 2,9 s a rozjede se na 330 km/h. Očekáváme, že u nové generace dojde ke zvýšení výkonu a parametrů zrychlení a asi i nejvyšší rychlosti. Základní Turbo by se tak mohlo dostat na úroveň minulého Turbo S a právě vrcholné Turbo S se možná poprvé podívá za hranici 600 koní.

Hodně se mluví o hybridní verzi 911 a bude to asi právě Turbo, které se jako první dočká mild-hybridního pohonu. Po vzoru ostatních vozů koncernu VW se pravděpodobně dočká elektricky poháněného kompresoru s ještě rychlejší reakcí, než jakou mají aktuální turba s proměnnou geometrií lopatek. Ale samo Porsche říká, že hybridní 911 přijde až s faceliftem nové generace, takže si ještě musíme tak tři roky počkat.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here