foto: auto.porsche.cz

Porsche rozšiřuje nabídku modelů s motorem uprostřed o nové dvoumístné verze 718 Boxster GTS a 718 Cayman GTS. Použitím nově vyvinutého sacího potrubí a optimalizovaného turbodmychadla se zvýšil výkon čtyřválcového „boxeru“ se zdvihovým objemem 2,5 litru na 269 kW (365 k). Motor tak poskytuje o 11 kW (15 k) vyšší výkon než verze 718 S a až o 26 kW (35 k) vyšší výkon než předchozí verze GTS s atmosféricky plněným motorem. Nové sportovní vozy s motorem uloženým uprostřed před zadní poháněnou nápravou se dodávají s šestistupňovou mechanickou převodovkou. Na přání lze objednat dvouspojkovou převodovku PDK (Porsche Doppelkupplungsgetriebe). GTS má v sériové výbavě řadu prvků, dodávaných jinak na přání, jako je systém rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá zadní kola Porsche Torque Vectoring (PTV) včetně mechanické uzávěrky zadního diferenciálu nebo paket Sport Chrono. Sériová výbava zahrnuje rovněž systém Porsche Active Suspension Management (PASM), který snižuje světlou výšku karoserie o deset milimetrů.

Ještě sportovnější jízda díky vyššímu výkonu

Maximální točivý moment 430 N.m umožňuje ještě lepší hodnoty zrychlení z klidu i za jízdy. Řidič jej má k dispozici v rozsahu otáček od 1900 min-1 do 5000 min-1. Ve spojení s převodovkou PDK a paketem Sport Chrono zvládnou modely GTS sprint z nuly na 100 km/h za 4,1 sekundy. Nejvyšší rychlost je 290 km/h.

Typické verze GTS: četné černé prvky vnější i vnitřní výbavy

Nejen technicky, ale i vizuálně se verze GTS odlišují od ostatních variant modelové řady 718. Na přídi umocňuje sportovní charakter nový nárazník Sport Design. Doplňkové světlomety v předním nárazníku i přední bi-xenonové světlomety mají tmavě tónovaná krycí skla v typickém stylu verzí GTS. Tmavě tónovaná krycí skla mají rovněž zadní světlomety, díky nimž je verze GTS při pohledu zezadu nezaměnitelná. K tomu přispívají také černé nápisy, černá spodní část zadního nárazníku a uprostřed umístěné černé koncovky sériově dodávané sportovní výfukové soustavy. Černá loga GTS na bočních prazích a černá 20“ kola s hedvábně lesklou povrchovou úpravou završují vzhled vozu při pohledu z profilu.

Velmi kvalitní čalounění Alcantarou a aplikace Porsche Track Precision App

Geny GTS určují také podobu interiéru. Stopky sériově dodávaného paketu Sport Chrono jsou integrovány uprostřed přístrojové desky. Řidič a spolujezdec sedí ve sportovních sedadlech, jejichž prostřední části sedacích ploch jsou podobně jako v ostatních verzích GTS modelů Porsche čalouněny Alcantarou. Sportovní sedadla Plus, elektricky nastavitelná ve dvou směrech, s nápisem GTS na opěrkách hlavy, vylepšují oporu těla v příčném směru a komfort. Alcantara nalezla uplatnění také v mnoha dalších částech interiéru, mimo jiné na věnci volantu, konzole se středovou loketní opěrkou a loketních opěrkách. Sportovní řidiče podporuje aplikace Porsche Track Precision App (PTPA), která umožňuje například automatické zaznamenávání, detailní zobrazování a analýzu provozních údajů na chytrém telefonu.

Obě verze Porsche 718 GTS lze již objednávat a jejich prodej bude zahájen v polovině prosince 2017. Jejich ceny v Německu, včetně daně z přidané hodnoty a specifické výbavy, jsou následující:

718 Boxster GTS od 78 160 eur

718 Cayman GTS od 76 137 eur

Ceny v České republice budou stanoveny v následujících dnech.

zdroj a foto: auto.porsche.cz

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here