foto: auto.porsche.cz

Na fotce je model 911, jistěže jsme se nespletli, jde o to, že kromě Boxsteru se „černá edice“ týká i plnotučnější modelové řady. Porsche totiž vytvořilo speciální sérii modelů 911 Carrera a Boxster: Black Edition. Kombinace černého laku karoserie a černého interiéru je pro sportovní vozy nadča-sová a klasicky elegantní. Součástí standardní výbavy nových edicí modelů 911 Car-rera a Boxster je Porsche Communication Management (PCM) s navigačním mo-dulem, automaticky zatmavitelná zpětná zrcátka, dešťový senzor a volant Sport Design.

Model 911 Carrera Black Edition vychází ze základního provedení s plochým moto-rem 3,4 litru o výkonu 350 k (257 kW). K dispozici je ve verzi Coupé nebo Cabriolet a s pohonem zadních nebo všech kol. Speciální edice jezdí na kolech designu 911 Turbo s průměrem 20 palců a je vybavena LED světlomety včetně funkce Porsche Dynamic Light System (PDLS). Interiér v černé barvě vypadá mimořádně důstojně. Řidič a spolujezdec mají vyhřívaná sportovní sedadla, standardně dodávaný audio-systém Bose® Surround Sound poskytuje prvotřídní kvalitu produkovaného zvuku. Soužití s vozem usnadňuje telefonní modul, stejně tak jako parkovací senzory Park Assist pro přední a zadní část, jejichž součástí je i couvací kamera.

Boxster Black Edition je neméně atraktivní, a to nejen zásluhou svého plochého mo-toru s objemem 2,7 litru a výkonem 265 k (195 kW) umístěného uprostřed. Barevný koncept se drží zadání a kromě karoserie je černá i skládací střecha, stejně tak jako ochranné oblouky. Při sundané střeše omezuje turbulence větrná clona. Specialitami tohoto provedení jsou 20palcová kola Carrera Classic a bi-xenonové světlomety s funkcí Porsche Dynamic Light System (PDLS). Příjemný komfort cestujícím dopřeje dvouzónová automatická klimatizace a vyhřívaná sedadla. Špičkovou kvalitu hudby zajistí Boxsteru Black Edition paket Sound Plus.

Všech pět modelů Black Edition se začne prodávat 18. května 2015. V autorizova-ném Porsche Centru Praha budou modely dostupné za níže uvedené ceny včetně DPH a povinné výbavy:
• Boxster Black Edition 1 701 000 Kč
• 911 Carrera Black Edition 2 699 000 Kč
• 911 Carrera 4 Black Edition 2 878 000 Kč
• 911 Carrera Cabriolet Black Edition 2 991 000 Kč
• 911 Carrera 4 Cabriolet Black Edition 3 169 000 Kč

zdroj a foto: auto.porsche.cz

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here