Když jsme si byli v Regensburgu prohlédnout novou generaci Porsche 911 naživo, nemohli jsme si nevšimnout pocitově gigantických proporcí tohoto kdysi kompaktního sportovního modelu. Zejména v zadní části vypadá nová 911 opravdu obrovská a při přímém porovnání se třeba generace 997 jeví jako o třídu menší auto, i když rozměrově mezi nimi zas takový rozdíl není.

A tehdy nás napadlo, že tohle auto je velké jak nějaký crossover. Evidentně jsme ale nebyli sami, protože designér, který si říká Rain Prisk a pravidelně zveřejňuje svá grafická díla na Facebooku, měl zřejmě podobný názor. Novou 911 si totiž představil jako stylový shooting brake, tedy jakési sportovní kombi.

Můžeme to brát jen jako kuriozitu, ale na druhou stranu to člověka nutí k zamyšlení, jestli už není nová 911 opravdu příliš velká. Na první pohled se totiž nejedná o nějakou úchylnost, ale o docela zajímavý koncept. Co myslíte? Slušela by nové generaci Porsche 911 taková karosářská varianta?

Samozřejmě se jedná jen o vizi a nedá se předpokládat, že by Porsche někdy něco takového vyrobilo. To by jedině musel přijít brunejský sultán, který si nechává podobné kuriozity stavět na speciální objednávku.

Celé nás to spíše donutilo uvažovat nad tím, jaký smysl má všechno to odlehčování, když pak automobilka udělá nové auto zase o kus větší. Kdyby se Porsche drželo rozměrů, které nastavilo s generací 997 (a to vážně není malé a nepohodlné auto), mohla být nová 911 se vším tím odlehčováním opravdu o pořádný kus lehčí.

zdroj: Rain Prisk

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here