• Už přes 20 000 zájemců složilo zálohu
  • Na plnou kapacitu se Taycan nabije za asi půl hodiny
  • Dojezd má překročit 500 km

První produkční elektromobil značky Porsche míří do poslední fáze vývoje a vlastně už pouze prochází finálním laděním. Sériová podoba je již odsouhlasena a oficiální představení je naplánováno. Vlastně se už rozběhl i předprodej, Porsche má přes 20 000 vážných zájemců, kteří složili zálohu (a svá auta dostanou jako první). Sériové Porsche Taycan se představí brzy a do prodeje oficiálně zamíří na konci roku.

Porsche nyní zveřejnilo další zákulisní informace a také některé fotografie z testování maskovaných prototypů. Neopomnělo připomenout, že prototypy elektrického Taycanu najezdily přes 16 milionů testovacích kilometrů, z toho šest milionů po silnicích 30 zemí světa a deset milionů na simulátorech a testovacích stolicích.

Nové Porsche 911 poprvé naživo: Pěkné auto s jedním laciným detailem

Ačkoli stále čekáme na přesné technické údaje, tak Porsche slibuje zrychlení 0-100 km/h za 3,5 sekundy, dojezd přes 500 km na jedno nabití a díky speciální rychlonabíječce bude možné akumulátory Taycanu dobít na dojezd 100 km za zhruba čtyři minuty. Automobilka slibuje také schopnost objet severní smyčku Nürburgringu za méně než osm minut. To ostatně potvrzují i špioni, kteří na Nordschleife vyfotili Porsche Taycan v karoserii kombi. Ten rovněž objíždí legendární okruh za méně než osm minut.

Elektrické Porsche bude mít velký dopad na celou modelovou nabídku německé značky. Díky tomu, že přispěje ke snížení korporátních emisí (jsou na ně limity), si bude moci značka dovolit dále nabízet tradiční modely s většími spalovacími motory. Proto třeba ikonická 911 nepřijde o svůj šestiválec a Cayenne či Panamera o osmiválec.

Úhlavním nepřítelem Porsche Taycan bude samozřejmě Tesla. Ta má sice svůj okruh fanatických obdivovatelů, ale když si vzpomeneme na naše zkušenosti s tímto průkopnickým elektrickým autem, především si vybavíme velmi kolísavou kvalitu zpracování, jalové jízdní vlastnosti a nespolehlivou dodávku výkonu (po dvou prudkých akceleracích se baterie přehřály a auto snížilio výkon). To jsou záležitosti, které se snad Porsche týkat nebudou. Navíc Porsche zákazníkům za jejich peníze opravdu dodá hotový automobil a ne jen příslib, že ho možná někdy v budoucnu dostanou.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here