foto: redakce

Dostat se do Muzea Porsche je velice jednoduché, adresa je opravdu příznačná, Muzeum Porsche totiž najdete na Náměstí Porsche číslo 1, takže pokud vyrazíte do Stuttgartu tak, jako my, nemůžete zabloudit. Už zdálky uvidíte vysoké sloupy, na kterých levitují automobily značky Porsche, modelové řady 911, několika různých generací.

Před muzeem určitě na nějaké to Porsche také narazíte, ať už zaparkované v rámci prezentace, nebo na silnici, a to není myšleno tak, že do muzea jezdí příznivci a nadšenci ve vozech této značky. Jde o to, že samotné muzeum pořádá testovací jízdy, takže vyrazíte-li do muzea, nemusí zůstat jen u „statické zkušenosti.“ Více se dozvíte buď na webu muzea nebo přímo na místě, u některé z recepčních.

Nejprve něco o muzeu jako takovém. O zahájení unikátního projektu bylo rozhodnuto v červenci 2004, ve výběrovém řízení byla vybrána vídeňská architektonická kancelář Delugan Meissl Associated Architects z více než 170 návrhů z celé Evropy.
Reálně se začalo stavět v říjnu 2005 a na přelomu let 2006 a 2007 byly dokončeny suterén a jádro budovy. Jen pro zajímavost, na stavbu podzemní garáže, přízemí, patra a centrálních nosníků bylo použito zhruba 21 tisíc metrů krychlových betonu. Ocelová konstrukce obepínající výstavní prostor o rozloze 5 600 m2 byla úspěšně dokončena na podzim roku 2007, muzeum bylo otevřeno v roce 2008.

Expozice nabízejí téměř stovku vozidel, kom očekávatelných automobilů narazíte třeba na modelové řady 356, 550 a 917, anebo také na traktor. O aktuálních řadách nemluvíme, ty jsou samozřejmostí.

Z vestibulu návštěvníci vystoupí na velkolepou rampu k vchodu do prostorné výstavní plochy, kde mohou získat první pohled na působivou sbírku. Zde si návštěvník může vybrat, zda začne s historií společnosti před rokem 1948, nebo se vydá přímo do hlavní oblasti expozice, která představuje historii výrobků a motoristického sportu společnosti Porsche. Motorsport je velkým tématem, placky zde, dálkový Cayenne tady, 959 mezi nimi a to není zdaleka výběr vyčerpán, z údivu nevyjdete.

Porsche 911 Turbo? Od první generace do poslední, pěkně v řadě za sebou. Porsche 918 Spyder, bez toho by výstava nebyla úplná. Krom toho na návštěvníky čekají různé předvýrobní prototypy, ale také auta, která se do sériové produkce nedostala. Galerie prozradí víc, v případě zájmu o detaily, ceny, otevírací dobu, doporučujeme přímo webové stránky muzea.

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here