foto: auto.porsche.cz

Je to tak, Karolína Plíšková ještě nemá řidičský průkaz, ale již je majitelem automobilu snů mnoha řidičů. Šestadvacetiletá česká tenistka obdržela za vítězství v tenisovém turnaji Porsche Tennis Grand Prix kromě peněžní odměny a bodů do světového žebříčku jako hlavní cenu také Porsche 718 Boxster GTS. Ve velmi kvalitním a napínavém finálovém zápase tradičního stuttgartského turnaje zvítězila v neděli nad skvělou Coco Vandewegheovou 7:6, 6:4 před zraky 4500 diváků v opět vyprodané Porsche Areně.

Karolína Plíšková a Coco Vandewegheová ze sebe po náročném tenisovém týdnu ve Stuttgartu vydaly ve finálovém zápase všechny síly. Šestá hráčka světového žebříčku pro sebe rozhodla vyrovnaný první set v tie-breaku. Když poté vzala Plíšková ve druhém setu soupeřce dvakrát podání a získala vedení 5:2, zdálo se, že je vše prakticky rozhodnuto, ale Coco Vandewegheová vynaložila obrovské úsilí, aby porážku odvrátila a snížila ztrátu na 5:4. Karolína Plíšková, jejíž třísetový čtvrtfinálový zápas s vítězkou turnaje French Open Jelenou Ostapenkovou skončil až po půlnoci, však již neměla zájem o další prodlužování zápasu a po jedné hodině a 56 minutách jej po využití prvního mečbolu dovedla do vítězného konce, čímž získala svůj desátý titul WTA ve své kariéře.

„Byl to velmi intenzivní zápas. Vyhrát tento úžasný vůz je nejlepší motivací k tomu, abych si konečně udělala řidičský průkaz,“ řekla Karolína Plíšková krátce před tím, než jí Dr. Wolfgang Porsche, předseda dozorčí rady společnosti Porsche AG, předal pohár pro vítěze a Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG, ji odvezl na tenisový kurt na fotografování vítězky v karmínově červeném vozu 718 Boxster GTS. „Měla jsem pomalý začátek, ale po náročném týdnu jsem se cítila hodně unavená. A moje podání nebyla zrovna perfektní,“ řekla přešťastná vítězka, která poté blahopřála své soupeřce k vynikajícímu týdnu na turnaji. „Hrát proti Coco není nikdy snadné. Nedává svým soupeřkám mnoho šancí a ty, které poskytne, musíte využít.“

A přesně to se Karolíně Plíškové podařilo, čímž završila svůj úspěšný týden ve Stuttgartu, který pro ni začal již o předchozím víkendu, kdy českému týmu pomohla vybojovat účast ve finále Fed Cupu. Vítězstvím nad Angelique Kerberovou získala větší sebevědomí a dokonce i prohra s Julií Görgesovou byla pro ni velmi důležitá. „Ukázala mi, že musím velmi tvrdě pracovat, pokud chci být úspěšná. Nic není zadarmo.“ Tato slova si připomínala během nedělního finále, když se musela potýkat se stále větší únavou nohou. Sáhla si až na dno svých sil, aby i za náročných podmínek předvedla svůj nejlepší tenis, a to se jí vyplatilo. „Čím déle zápas trval, tím lépe jsem se cítila. Na konci jsem se začala trochu chvět, ale to je normální, když za vámi čeká tak fantastický vůz.“

Coco Vandewegheová imponovala po celý turnaj… Američanka hrála na turnaji skvěle, přestože to na vítězství ve Stuttgartu nestačilo. Hrála intenzivně a agresivně. Přestože se antuce snaží maximálně vyhýbat, naháněla šestnáctá hráčka světového žebříčku v Porsche Areně hrůzu i hvězdám z Top 10. Na své cestě do finále vyřadila ze hry o karmínově červené Porsche 718 Boxster, nejatraktivnější trofej v seriálu WTA Tour, která byla po celý týden zaparkovaná na vyvýšeném místě v zadní části centrálního kurtu, nejen vítězku US Open Sloane Stephensovou. Ani světová jednička Simona Halepová ji nedokázala zastavit a obhájkyně loňského titulu Laura Siegemundová se musela vzdát svého snu o druhém vítězství ve Stuttgartu v řadě.

„Prožila jsem zde ve Stuttgartu fantastický víkend a jsem hrdá na to, co jsem zde dokázala. Diváci poskytovali skvělou podporu,“ řekla a po svém jim poděkovala za jejich pomoc. Ihned poté, co rozbila svou raketu uprostřed druhého setu, ji darovala fanouškovi v přední řadě. „Hraji pro lidi. Měli by vidět ze způsobu mé hry, že žiju svůj sen.“ Nakonec slíbila: „Příští rok se vrátím a vyhraju.“

Klidná Američanka se od diváků v Porsche Areně dočkala mohutných ovací, a pak uznala, že si Karolína Plíšková vítězství v tradičním stuttgartském turnaji zasloužila. Stala se první Češkou, která ovládla turnaj Porsche Tennis Grand Prix. Rodilá Češka Martina Navrátilová, rekordmanka v počtu vítězství v turnaji Porsche Tennis Grand Prix, byla již americkou občankou, když v roce 1982 získala první ze svých šesti titulů.

Anna-Lena Grönefeldová, hráčka Porsche Teamu Germany, zvítězila v Porsche Areně společně se svou americkou partnerkou Raquel Atawovou ve čtyřhře. Ve finále porazily Květu Peschkeovou (Česká republika) a Nicole Melicharovou (USA) 6:4, 6:7, 10:5. Vítězky mají nyní také Porsche – dvoukolové. Oběma bylo předáno atraktivní horské kolo Porsche Bike RX s highendovým rámem z uhlíkového kompozitu ve stylu Porsche Motorsport.

zdroj a foto: auto.porsche.cz

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here