foto: elferspot.com

Pokud si čtete článek na webu, který se věnuje značce Porsche, s největší pravděpodobností víte, kdo je Magnus Walker a čím se zabývá v rámci své značky Urban Outlaw. Teď je na prodej jedno z jeho aut. Tedy bylo, aukce už je uzavřena.

Šlo o Porsche 911 z roku 1972 a popravdě, jakkoli máme Magnuse rádi a jeho auta považujeme za zajímavá, je otázkou, do jaké míry je jeho vůz originálem, který sice nepřehlédnete, ale s Porsche v původním stavu má pramálo společného a je spekulativní, do jaké míry je takový automobil skutečným investičním počinem.

Každopádně finálním příhozem byla částka 275.000 dolarů, takže víme, za kolik bylo auto prodáno. Můžeme si připomenout nějaké detaily, projekt označený jako STR II (STR I bylo Porsche 911 z roku 1968) začal svou životní etapu jako Prosche 911T.

Motor? Plochý šestiválec s objemem 3,2 litru s výkonem 275 koní a převodovkou 915. S moderním podvozkem, samosvorným diferenciálem, čtyřpístkovými ventilovanými brzdiči, mechanickým vstřikováním Bosch a designem ve stylu Magnuse Walkera.

Kdo koupil auto se zatím neví, uvidíme, jestli se někde objeví a kdo bude sedět za volantem, bude také zajímavé sledovat, pokud se ukáže na nějaké aukci, tak za jakou cenu a zda se prodá. Mimochodem neméně zajímavá je pak spekuace, jestli se Magnus zbavuje svých aut ve velkém a tohle je jen první počin z řady. Zájemců by bylo zřejmě dost.

 

zdroj a foto: elferspot.com

Porška
Porška

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here